Sledujte nás na Facebooku

Rozhovor s Naďou Trochtovou

Nezávislý ředitel Klubu Betterware

"Nehledejte důvod, proč to nejde, hledejte způsob, jak to udělat."

Zdravím Naďo! Jak se máš?

Mám se skvěle, děkuji.

Naďo, jsi spojena s Betterware od chvíle, kdy společnost vstoupila na český trh, tj. od roku 2013. Rozvoj Tvé kariéry probíhal velmi dynamicky, rychle jsi získala další lídrovské tituly a již v roce 2016 jsi dokončila šestiměsíční kvalifikaci na vysokou pozici Ředitele Klubu Betterware! Je to krásný úspěch.  

Řekni nám pár slov o sobě. Kolik je Ti let, rodina, děti…

Je mi 36 let, jsem vdaná a mám dvě děti. Tobiášek má 7 let a chodí do 2. třídy, Sárince je 5 a navštěvuje školku.

Jak začalo Tvé dobrodružství s branží MLM, je Betterware Tvoji první firmou v tomto oboru?

Ne není. V době, kdy jsem byla na mateřské, jsem hledala nějaký přivýdělek. Vyzkoušela jsem několik firem, ale až s Betterware se mi začalo dařit.

Předpokládala jsi před tím, než ses rozhodla pro spolupráci s Betterware, že dosáhneš takového úspěchu? Proč?

Ani ne, jelikož před Betterware jsem spolupracovala s různými firmami, ale výsledky byly nic moc. Šlo o společnosti, které měly omezený sortiment, buď nabízely jen kosmetiku, nebo jen doplňky stravy atd. Když jsem viděla nabídku Betterware, byla jsem nadšená, co vše je v katalogu a zjistila jsem, že si zde může vybrat opravdu každý. Díky tomu, že má tak obsáhlý sortiment, prostě vše na jednom místě od vychytávek do kuchyně, drogerie, kosmetiky, doplňků stravy atd., se dařit začalo a já dosahovala prvních úspěchů. A jelikož se nabídka v katalogu neustále rozšiřuje, mě nadšení zatím neopustilo.

Které události považuješ za „milníky“ na své kariérní dráze?

První výplata – přesvědčila jsem se, že Betterware je solidní firma, vyplácí a není to žádný podvod.

Pak dosažení prvních vyšších pozicí – lídrovské, manažerské, a nakonec i ředitelské. Když člověk chce, má své sny a cíle a jde si za nimi, jsou splnitelné. Chce to jen čas a trpělivost.

Jak Betterware změnilo Tvůj život?

Hodně. Splnila jsem si jeden ze svých snů, a to pracovat z domu. Po mateřské jsem se už do původního zaměstnání nemusela vracet. Nejen, že se díky spolupráci s Betterware dokážu uživit, ale mám také více času na rodinu a děti. Nemusím řešit hlídání, když jsou děti nemocné. Práci si plánuji sama, nesvazuje mě pevná pracovní doba, což mi maximálně vyhovuje.

Čeho si nejvíce ceníš na spolupráci s Betterware?

Cením si toho, že mi byla dána příležitost spolupracovat s touto firmou, dává reálnou možnost všem, kteří hledají práci z domova. Během těch čtyř let jsem poznala spoustu lidí, mezi nimi mám dnes již hodně dobrých přátel. Mám možnost více cestovat a účastnit se i zahraničních konferencí, naučila jsem se mnoho nového v oblasti obchodu, marketingu, komunikace a učím se neustále. Také velice oceňuji to, že můžu komunikovat přímo s vedením, navrhovat různé změny např. co se týče sortimentu atd.

A co je v současnosti Tvou největší výzvou?

Pomoci dalším členům z mého týmu k dosažení skvělých pozic.

Pokud bys měla poradit lidem, kteří právě čtou tento rozhovor a chtěli by jít ve Tvých stopách a rozvíjet kariéru v Betterware – co bys jim řekla?

Já se od začátku držím jednoho motta: "Nehledejte důvod, proč to nejde, hledejte způsob, jak to udělat.“

A to bych poradila i ostatním. Pokud chcete uspět, musíte zůstat pozitivně naladěni i v situacích, když se nedaří. Poučit se z toho a příště to zkusit třeba jinak, ale nevzdat to. Většina lidí se zaregistruje, nadšení jim vydrží měsíc, dva, pak se chvíli nedaří a vzdají to. Někteří pak dokonce na základě nějaké špatné zkušenosti tvrdí, že to nefunguje. Ale funguje, jen musí být člověk trpělivý, jít si za svým cílem a věnovat tomu čas. Také je fajn mít sponzora, na kterého se můžete obrátit v případě pomoci, pak se výsledky dostaví.

Naďo, moc Ti děkuji! Gratuluji úspěchů a přeji Ti další. Držím palce, aby se Ti všechno zdařilo.

Rozhovor provedla Renata Frączkiewicz, Ředitel Prodeje Betterware pro Evropu.


PŘIDEJTE SE K NÁM  / ZPĚT